BASINDAN - TASDEVRI INSAAT

İçeriğe git

Ana Menu

BASINDAN

 HEKiMLERE ÖZEL iŞ MERKEZi: HEKİMHAN


Özellikle sağlık amaçlı kullanılmak üzere inşa edilecek ve hekimlerin muayenehanelerinden oluşacak olan HEKİMHAN, Sağlık Bakanlığı’nın yeni uygulamaya koyduğu standartlara ulaşmakta rahatlık yaşanabilecek şekilde projelendirildi

MUAYENEHANELERE YENİ DÜZENLEME GETİRİLDİ


Sağlık Bakanlığı, hekimlerin muayenehane standartlarına yönelik bir genelge yayınlayarak (06 Ekim 2011/40848) bu konuda yeni bir düzenleme getirmiş bulunuyor. Artık muayenehaneler gelişigüzel, derme çatma değil; belirlenmiş standartlar dahilinde hizmet verebilecek. Mevcut gelişmeler bu alanda ciddi bir ihtiyacı ortaya çıkarırken, özel teşebbüs sahiplerinin de bu ihtiyaca yönelik projeleri hayat buluyor. Bu projelerden ilki olan HEKİMHAN Pendik’te, hem de konum olarak en ideal noktada, Pendik Hospital’ın bitişiğindeki arazi üzerinde start aldı bile.

HEKİMHAN tamamen hekimlerin, standartlara uygun muayenehane ihtiyaçları için tasarlanmış ve bu amaçla inşa ediliyor.STRATEJİK BİR KONUMDA

Pendik Hospital’ın bitişiğinde bulunan HEKİMHAN’ın, Uğur Diyaliz ve Bölge Hastanesi’nin çok yakınında bulunması; kısa bir süre sonra  bu bölgede inşa edilecek (Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve tüm resmi kurumların bir arada yer alacağı) dev bir Hükümet Konağı’na, metro istasyonuna, Dolayaba alt geçidine, E5 köprüsüne, Tavşantepe köprü kavşağına komşu olması; projenin değerini kat kat daha arttırıyor.

PROJEDE NELER VAR?

HEKİMHAN toplam 8 kattan oluşacak.

Giriş katında işyeri olarak kullanılmak üzere 2 adet dükkan bulunacak. Dükkanlar 50’şer metre kare ve 4.40 metre yükseklikte olacak.

HEKİMHAN’ın ilk 5 katında, her katta ikişer adet olmak ve muayenehane olarak kullanılmak üzere toplam 10 adet büro bulunacak. 2+1 olarak tasarlanan büroların her biri brüt 91,5 metre kare. Büroların kat yüksekliği de 3.10 metre.

-1. kat, giriş katındaki 2 iş yerine ait depo ve otopark alanı olarak ayrılmış bulunuluyor.

-2. kat ise (toplam 384 metre kare) HEKİMHAN’da bulunan 10 adet muayenehaneye otopark alanı olarak tahsis edilecek.

Teras katta ise sosyal donatılar bulunacak. Bu alan üzerinde hekimlerin yararlanabileceği sportif aparatlar,minyatür golf poligonu, cafe ve dinlenme mekanı yer alacak. Terastan doyumsuz adalar ve marina manzarası da HEKİMHAN’lıların sahip olacağı mükemmel bir ayrıntı...

BİR TAŞDEVRİ İNŞAAT PROJESİ

HEKİMHAN, ilçemizde 20 yıldan bu yana inşaat sektörüne yönelik olarak hizmet veren Taşdevri İnşaat LTD Şirketi'ne ait bir proje.

Özellikle kubbe, kemer, taş duvar, tonozlardan oluşan tarihi taş yapıların statiksel olarak yorumlanmasında ve restorasyon aşamasından evvel en üst düzeyde güçlendirilmesinde hizmet veren şirket; bu alanda biriktirdiği tecrübesini ve sanatkarlığını HEKİMHAN’ın inşasında da kullanacak. HEKİMHAN’a görsel olarak da sanatsal bir anlam yüklenecek.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü mezunu olan Taşdevri İnşaat LTD Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Yağcı, şirket olarak hizmet kalitesine özellikle önem verdiklerini ifade ederek, proje ile ilgili şu sözlere yer verdi:

“Her sektörde, kalite standartlarını yükseltme çalışmaları , son yıllarda vazgeçemediğimiz bir ilke olmuştur. Konut ve işyerleri üretiminin de bu gelişmelerden olumlu yönde pay aldığı da bir gerçektir. Bu ilkeler ışığında, 2011 yılında, Sağlık Bakanlığımızın, hekimlerimizin muayenehane standartlarına yönelik bir genelgesi yayınlanmıştır.

Konut üreticisi bir firma olarak, bu genelgeyle beraber, hekimlerimizin standartlara ulaşabilirlik noktasında sıkıntı yaşayabileceklerini düşündük. Ayrıca değerli hekimlerimizin, konutlarla iç içe girmiş  muayenehanelerine ulaşabilirlik hususunda sıkıntı yaşandığı da bir gerçek. Firmamız, bu iki ihtiyacı bir çatı altında toplayarak, HEKİMHAN'ı ilçemize kazandırmayı görev saymıştır.

HEKİMHAN, hekimlerimizin muayenehane standartlarına ulaşma hususunda rahatlık yaşayacağı, bu amaçla tasarlanmış bir binadır. Ayrıca bu proje ile, hekimlerimiz ihtiyaç duyabilecekleri, ayrıcalıklı ekstra sosyal konforu da, çalışma ortamında yaşama şansına  kavuşacaklardır. Bunun yanında sadece sağlık sektörüne hitap etmesi dolayısıyla, ultra hijyen ve güvenlikli bir mekana sahip olabileceklerdir.

Projemizi, ilçemizde hizmet yönünden taşımış olduğu anlam ve değerinden ötürü çok önemsedik.

Öncelikle, ilgili sektör alanında kendisini geliştirmiş ve ilçemize kazandırmış olduğu değerli projelerinden ötürü, PROKON Mimarlık olarak, Sayın Emel Kalyoncuoğlu’nu mimarımız olarak kazanmakla onur duyduk.

Statik çözüm ortaklığımızı ise, SGM’nin  (Sismik Güçlendirme Merkezi) kurucusu, çok değerli hocamız, özellikle deprem olgusuna mükemmellik derecesinde hakim, bu alanda ülkemize değerli kazanımlar sağlamış  ve halen üstün bir azimle bilimsel araştırmalarına devam eden Sayın Ali Bayraktar bey bir lütufta bulunarak kabul etmiştir. Projemizin, özellikle temelinde ve diğer taşıyıcı sistemlerinde tasarladıkları teknoloji ile deprem odaklı  performansımız daha bir güven sunmaktadır.

Nasip olursa, kendi arsamız üzerinde gerçekleştireceğimiz projemiz için malzeme kalitesine de ayrıca önem gösterdik. Isı, su, ses izolasyonlarından tutun, dış cephedeki doğal kaplamalarına, ekstra güvenlikli A120 kalitesindeki yangın kapılarına, parmak izi ile çalışan en modern mesken kapılarına, geniş hacimli asansör kabinine kadar.

Kat yüksekliklerimizi 3.10 m. tutarak daha ferah bir iç mekan hedefledik. Geniş merdiven sahanlıklarıyla binamızın ortak alanlarını ferahlattık. Kısacası  bahçe kapısından mesken kapısına kadar, dokunduğumuz her noktayı sağlıklı ve doğal malzemelerle tasarladık.

Bu noktadan sonrasını kapsayan, iç özel mekanların malzemeleri hususunda pek idea göstermedik. Düşüncemiz her mesken için bu mekanları sizin zevkiniz doğrultusunda tasarlamaktır.

Tüm detaylarımızı www.pendikhekimhan.net sitesinden takip edebilir, öngörülerinizi sunabilirsiniz.

Ayrıca bu web sitemizi kalıcı olabileceğini düşünerek tasarladık. Projemizin gerçekleşme aşamalarını takip için kullandıktan sonra , kat maliki değerli hekimlerimizin, halkla internet ortamında buluşma köprüsü olabileceğini  hayal ettik. Mesela bu site aracılığıyla belki halk günü duyuruları yapabilirler, bilinçlendirme maksatlı yazılar yazabilir, randevu sunabilirler. Halktan sorular kabul edebilirler. Bu fikir bizim hayalimiz sadece. Şimdiden tüm hekimlerimize ve halkımıza hayırlı olsun diyorum.”
 
 
 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön